Üstadım, efendim.
 
Sizi beklemek, size  ulaşmak, sizi bulmak, sizi dinlemek, sizle olmak, sizi sevmek, sizi severken sizi seveni sevmek, sizi seveni sizi severken  bilmek....hangisi en güzeli bilemedim, diyemedim. Ben hayatım boyunca aşkı bekler dururken, aşk aşk diye yanarken, beşerin aşkıyla aşkı bulduğumu sanıp da her seferinde aşk bu değilmiş diye anlarken,  yüreğimdeki aşkın taşıverip de içime sığmaz olduğunu gördüğümde bu aşka uygun gördüğüm her kaba doldurmaya çalışıp almadığını fark edip de hüsrana uğrarken , bu hüsranla aşk , aşk , aşk diye bildiğimin ancak  aşkın zahiri gölgesi olduğunu anlamışken nasıl olup da aşkın sahibinin aşkına aşık efendime, üstadıma  aşk dan bahsederim? İçimdeki kaynar kazanı susturup da söndüremediğimden midir ,fokurdamalarının satır olup size gelmeğe çalışması? Sizi bulmanın sevinciyle gözyaşlarına boğulurken anladım ve bildim ki bu bir vuslat değil de firakın en yakanı, en acıtanı. Eles bezminden beridir ayrılıkla yoğrulan ruhlarımız "bela, bela, bela.." diyeli beri belayla hemhal olduğundan beri ,ayrılığın  acısıyla yanmakta. Yalnızlığımızla bu yanış çoğalırken, ben sizi bulmanın hevesiyle daha doyamadan vuslata,
 sizden ayrı düşmenin acısını hisseder oldum.  Sizden uzak olmanın, size gelememenin, sizinle ama sizsiz oluşun acısı gölgeledi sizi bulmanın sevincini. Nedendir sizi özlemek bilemedim ama sizi özlemenin  yanışıyla doldum. Sizi, sizi bilenlere sorar oldum. İstedim ki hep sizden söylesinler de hep sizden dinleyeyim. Artık tad vermiyor sizi bilmezden öncekiler. Herşey öyle anlamsız geliyor. sizi  bilmezden önceki maleyani işler anlamını yitirirken, sizle mana buluyor herşey. Ney başka üflüyor, söz başka dinleniyor, sükut başka susuyor. Aşk başka yakıyor. Sizi yıllardır tanıyıp dizinizin dibinden ayrılmayanları kıskanıyorum adeta! Yalnızlık sizden  uzakken sizi birkez bile görememişken sizin  yanınızda bir kez bile olamamışken bir başka sızıya dönüşüyor da  Size kavuşmanın , sizi  tanımanın süruruyla şahlanıyor. Gönlü güzel, özü güzel, aşkı güzel, ruhu güzel üstadım, efendim! Zira yalnızlık yapayalnızlık, sizden uzak diyarlarda olmak  iken bir başka yakarken, bir taraftan da bir başka  lütfu Allah'ın. Sizden fiziki anlamda uzak ama gönülle yakın olmanın mutluluğu ise  ayrı.  Yalnızlık elbet teki insan olmanın O'NDAN ayrılmanın, bu dünyada kalmak zorunda olmamızın sonucu. Zira yalnız olamasak bilebilirmiydik hiç hiçi. Yalnız olmasak ayrılığın alevi karışır mıydı aşkın alevine hiç. Yalnız olmasak bilebilir miydik yanmayı? Yalnız olmasak vuslatı arar mıydık firakın karanlığında? Yalnız olmasak bulabilir miydik yolumuzu aydınlatan  o nur u ilahiyi?
       Ey bu yalnızlık yolculuğunda yalnızlığımızı tekliğe dönüştüren Efendimiz Üstadımız. Sizi bilemeseydik, sizi bulamasaydık bu dünyadaki yalnızlığımız ayrılığımız nasıl derin bir acıyla kalırdı yüreklerimizin en karanlık süveydasında. Sizi bilemeseydik, bulamasaydık bu süveydanın karanlığında kaybolmaklığımızı, boğulmaklığımızı nasıl aydınlatırdık. Gönlümüze yüreğinizin aydınlığı ve nuruyla yansıyan ilahi aşkınızın zerreleri değdiğinde, karanlık  kalplerimiz cehennemi heva ve heveslerinden arınır da size yakın olamamanın acısıyla bir başka firakın ateşiyle yanar, yanar, yanar. Böyle böyle hem firak olur vuslat, hem vuslat olur firak da aşk, aşk olmağa, yanmak yanmaklığa, ayrılık ayrılığa yarenlik eder.
     Üstadım, efendim! Biz hep tek olarak geldiğimiz bu dünya toprağından tek olarak ayrıldığımızda, bir teselli olarak bileceğiz ki sizin manevi aydınlığınızla ve sevgililer sevgilisine olan sevginizin yoldaşlığında Aşkınızın talebesi olarak ruhunuzdan talep edeceğimiz aşk kıvılcımlarıyla  karanlıklarımızı sizle aydınlatacağız ancak ve ancak. Seven sevdiğine sevdiğini söylesin demiş Efendiler Efendisi. Umarım sevgimin aczini ve güzelliğini gören gönlünüzle bilir de hadsizlik saymazsınız bunu dillendirdiğim için ruhuma sığamamış özlemi. Ve İnşallah bu aşkla tanışmadan evvelki tek başılığımla  yazdığım "TEK" yazımı kabul buyurursunuz. Tek bırakmayın efendim bizleri. Allah sizden binlerce kez razı olsun. Saygılarımla.