28 Şubat

Üzerinden 15 yıl geçti, yaşandı geçti bitti deniliyor, travması bitmedi, psikolojik etkileri bitmedi ve bitmeyecek, yaşanılanları kim unutabilir ki hiçbir şey yaşamayanlar unutabilirler, ben unutmayacağım!

Çırılçıplak soyulmuş vaziyette üzerine tazyikli soğuk su sıkılsa ve bu sanki nöbetmiş gibi her yarım saatte uygulansa, hatta oturduğun yerde namaz kılarken uygulansa, bu vahşeti bu dehşeti yaşayan nasıl unutur! İstedikleri zaman alıp götürecekler minibüslerin içinde gezdirecekler gözler bağlı, içeride inleme sesleri arasında işkencede bağıran kadınların çocukların sesleri, ardından gözlerini açıp ekranda gösterdikleri eşin ve çocukların ve bir alaycı ses “eşin ve çocuklarının böyle olmasını istemiyorsan irticadan vazgeç” gibi daha nice buralarda söylenilemeyecek hakaret ve sözler, hayır unutmayacağım! Karanlığın içinde gözlerin bağlı, ensende namlunun soğuk ucu “bu uçurumda kaç tane leş var biliyor musun?” deyip zikirden, cemaatten, çalışmalardan uzak olmanı söyleyecekler,  hayır unutmayacağım!, “O yeşil sermayenin başını, yakacağız onun başını” deyip polisle iş yeri basıp, iş yerindeki faturaların kesilmiş koçanlarını koparıp götüren, götürürken hiçbir yazılı belge imzalamayan, sonra bütün faturalı alış-verişleri naylon fatura gören “28 Şubatçı” vergi memurları ve müdürleri nasıl unuturum! Elime geçmeyen vergi raporları ve hayali ceza kesilmiş evrakları bana tebliğ edilmeden bazı kişilerin eline tutuşturulup arkadaşlara beni kötüleyenleri, unutmayacağım! “28 Şubatçıların” yönlendirmelerine ve tehditlerine boyun eğip içinde bulunduğumuz cemaati bölenler, parçalayanlar, buna çanak tutanlar nasıl unutulur, unutmayacağım!

O günlerde kendilerini şeyh görenler, âlim görenler, derviş görenler, satılık-yalaka ilahiyatçılar, cami imamları ve halâ 28 Şubat’ı savunmaya çalışan zavallılar bu kadar mı körsünüz,  birisi dün gece halâ 28 Şubatı haklı göstermeye çalışıyor, etrafındaki erotik salaklara, “embesiller embesilleri” bulur, bulmuşlar birbirlerini utanmıyorlar da,  sizleri de unutmayacağız!

Asıl unutmayacağım siyaset zamanlarımın ağabeyi  "Namlusunu milletine çevirmiş tanklara selam durmayız" diyerek Hz. Hamza misali haykıran şehidimiz Muhsin YAZICIOĞLU seni hiç mi hiç unutmayacağım.

Şimdi bunları yapanlar çok mu mutlu acaba? Nasıl helalleşecekler, nasıl hesap verecekler? Evet o gün için sorguya aldıklarını kaydetmiyorlardı bile ama mülkün sahibi kaydetti, mahşeri nasıl es geçecekler, nasıl yüzüme bakacaklar, nasıl hesap verecekler, unutmayacağım herkes unutsa da ben unutmayacağım!


Mustafa ÖZBAĞ
29.02.2012