İsrail Dokunulmazlığının Sonu

Allah yüce kitabında beyan buyurmuş, o Allah ki neyi vaad etti ve buyurduysa gerçekleştirmiş, tecelli ettirmiş. Yine emrettiği şekilde olacak yeryüzünde kim bozgunculuk yaparsa Allah o nu ibreti alem için yine cezalandıracaktır.


4- Biz kitapta İsrailoğullarına "Süphesiz yeryüzünde iki defa bozgunculuk çıkaracaksınız ve aşırı bir şekilde azgınlaşacaksınız." diye beyan ettik.

5- Birinci bozgunculuğunuzun cezalandırma vakti geldiğinde, güçlü, kuvvetli kullarımızı üzerinize saldık. Ülkenizin her yerini didik didik ettiler. Bu, mutlaka yerine gelen bir vaad idi.

6- Sonra sizi, üzerinize saldıranlara galip getirdik. Size mallar ve oğullar verdik. Sayınızı çoğalttık.

7- İyilik ederseniz, yaptığınız iyilik kendinizedir. Kötülük yaparsanız o da kendinizedir. Yeryüzünde çıkardığınız ikinci bozgunculuğun cezalandırma vakti gelince sizi, yüzlerinizden keder dökülür hale getirsinler, daha önce girdikleri gibi Mescid-i Aksa'ya girsinler ve ellerine geçirdikleri yeri yıksınlar diye, düşmanlarınızı üzerinize salıvereceğiz.(Taberi tefsiri-İsra süresi)


Sizin(İsrailliler ve yandaşları) bu şekilde fütursuz davranmanızı destekleyen, yeryüzündeki deccal güçleri bile koruyamayacak, sizi kim ve hangi güç görünenler korumaya kalkarsa yer ile yeksan olup tarihin derinliklerinde kaybolmaya mahkum olacaklardır. Bakın bir kez kendinize, daha önce beraber operasyon yaptığınız, karakollarına, sorgu odalarına fütursuzca girip Müslümanları sorgulayıp işkence ettiğiniz, istediğiniz dindarları istediğiniz gibi tehdit ettiğiniz ülkede artık adım atamıyorsunuz. Kimse sizi artık süper güç görmüyor, sizden korkmuyor çekinmiyor ve birileri size DUR! Diyor, mazlumların ahları göğe yükseldi, Allah'ın gadabı yükseldi, vaad ettiği gün geliyor, ey katiller, ey insanlığın vicdanını titretenler, ey insanlığı açlığa susuzluğa, yokluğa terk edenler, ey yeryüzünde terör estiren, hukuksuz, insanlıktan nasibini almamışlar, artık size DUR! Diyenler var artık. Hangi bilmem ne idiğü belirsiz teşkilat sizi aklayacak ki, hangi paçavra gönül sizi destekleyecek ki, hangi kartondan güçler sizin arkanızda duracak ki, zulm ile kim abad olmuş ki siz olacaksınız, bitti insanlığın önünde hesap vereceksiniz, sonunuz geldi, hem de çok yakın… Peygamber efendimiz (s.a.v.) bir Hadis-i Serifinde şöyle buyuruyor: "Müslümanlar Yahudilerle savaşıp onları öldürmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Öyle ki, Yahudiler, taşların ve ağaçların arkalarına saklanacaklar, taş veya ağaçlar "Ey Müslüman, ey Allanın kulu, işte Yahudi benim arkamdadır. Gel onu öldür." diyecektir. Ancak "Garkat" ağacı hariç. Zira o, Yahudi ağaçlarındandır.(Müslim-İmam-ı Hambel)


Mustafa Özbağ - 03 Eylül 2011