“EVET” İN DİLİ

EVET” İN DİLİ

Referandum bitti ama sonuçları baya tartışılır gibi geliyor bana. 22 milyon seçmenin eli birilerinin deyimi ile "Kaosa kalkan 411 el" gibi kaos’a ve karanlığa kalktı. Çünkü ne yazık ki birileri yine, aynı mantalite ile “Anayasa değişikliklerinin Türk milleti tarafından kabul edilmesiyle Türkiye için hayati risk ve tehlikelerle dolu karanlık bir döneme girilmiştir” dedi.

Yazık çok yazık referandumda “EVET” diyenler aslında Türkiye'nin baskıcı rejimlerle değil milletin istediği tasvip ettiği rejimlerle yönetilmesini isteyenlerdi. Bizim seçip meclise gönderdiğimiz milletvekilleri,

Başörtüsü konusunda 411 “EVET” evet oyu vermişti, nasıl bu oyları birileri “KAOS” nitelendirmesi yapması ne kadar acı ve zalimce ise bu referandumda “EVET” oyu kullananlara da aynı şekilde “karanlığa açılan bir yol” olarak görülmesi zalimcedir. Bu milletin baskıcı rejimden çektiklerini bilmemek veya görmezden gelmektir.

Bu baskıcı jakoben zihniyet ve bu zihniyetin uygulamalarından ne çektiyse muhafazakar Anadolu insanı çekmiştir. Başörtüsü var diye okullara alınmayanlar onlardır, hak aramaya kalktıklarında mahkemelerde ikinci sınıf vatandaş muamelesi görenler onlardır, dini hassasiyeti için basılıp horlanan, fişlenen onlardır. Hastahanelerde örtüsü veya sakalı yüzünden tedavi göremeyen, devlet kurumlarında işi yapılmayan onlardır. Oğlunun askerde yemin törenini tel örgülerin arkasından izleyen anneler onlardır. Oğlunu şehit verip bağırlarına taş basıp vatan sağ olsun deyip dimdik duran yine onlardır. Ölmek için varlardır, yaşamak için değil, ama yine baskıya horlanmaya itilmeye kakılmaya uğrayanlarda onlardır.

Bu bir “HAK” mücadelesidir. Bu iktidar mücadelesi değildir. İktidar olmak isteyen asla iktidar olamaz ama “HAK” kı için yola düşenler muhakkak ki “HAK” larına kavuşacaklardır.

Kıymetli kardeşlerim “HAK” mücadelesine devam edeceğiz ömrümüzün son demine kadar unutmayalım ki ve bazıları bilsinler ki ümmet yanlışta toplanmaz. Çünkü bir hadis-i şerifte Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Allah benim ümmetimi -veya Muhammed ümmetini- sapıklık üzerine bir araya getirmeyecektir. Allah’ın yardımı cemaatle beraberdir. Her kim cemaatten ayrılırsa Cehenneme ayrılmış olur.”(Tirmizi)

Simdi “HAYIR” diyen, bazıların peşine düşenler iyi düşünüp tövbe edip doğruyu bulmaları ümidi ile…

Selam ve dua ile kalın..

Mustafa ÖZBAG / 13.09.2010