Uzaylılar var mıdır?

UZAYLILAR VAR MIDIR?

Sen uzaylı değil misin? Uzaylı var mıdır diyorlar da insanlar sanki uzayda yaşamıyorlar. Siz de uzaylısınız. Oturmuşuz hep beraber uzaylı arıyoruz, sanki biz uzayda yaşamıyoruz. Uzaylı benim, bana iyi bakın. Sunu desen doğru; Dünyanın haricinde başka gezegenlerde yaşayan başka varlıklar var mı? El cevap, var. Dünyada senden önce yaşayan cinni taifesi var. Dünya dediğimiz gezegende daha önce cinni taifesi yaşıyordu. Cinni taifesi birbirini yedi, biçti, kan akıttı, dövdü, sövdü… Su anda insanların yaptığı her şeyi hemen hemen yaptı. Bunu kabullenmek istemeyenler var. Tabi bu inançla alakalı bir şey… Deseler ki; bunun Kur’an ve sünnette kesin delili var mı? Cenab-ı Hak meleklere “Ben yeryüzünde bir âdem yaratacağım.” deyince melekler, şeytan buna itiraz ediyor; “Yeryüzünde fitne fesat çıkaracak, kan dökecek bir mahlûk mu yaratacaksın?” Melekler bunu nereden biliyorlar? Cinnilerden biliyorlar.

Cenab-ı Hak dünyaya cinnileri doldurdu, cinniler dünyada yaşarlarken birbirlerini katlettiler. İnsanların şu anda yaşadıkları hallerin büyük bir çoğunluğunu cinni taifesi dünyada yaşadı. Zina ettiler, kumar oynadılar, içki içtiler, birbirlerini öldürdüler, Allah’a isyan ettiler, küfre düştüler, şirke düştüler, kâfir ciniler putlara tavaf ettiler, şeytana ibadet ettiler… Bir gözünüzü yumsanız da baksanız… Melekler bunları gördüler, bunlara şahit oldular. Cenab-ı Hak dünyadan o cinnileri sürdü, dışarı çıkardı, kovdu. Kovunca; “Yeryüzünde ben bir âdem yaratacağım.” dedi. Melekler o yüzden itiraz ettiler. Allah da; “Siz bilmezsiniz, Allah bilir.” dedi. “Ve o yarattığıma ruhumdan üflediğim an, hepiniz de ona secde edeceksiniz.” dedi. Cenab-ı Hak Âdem’e kendi ruhundan üfledi, şeytan ona secde etmedi. Dedi ki; “Onu topraktan, beni ateşten yarattın. Ben ondan daha kıymetliyim.” Cenab-ı Hak; “O zaman seni cennetten kovdum.” dedi. Ve insanın hikâyesi başladı.

Simdi uzaylı mı dendiğinde, uzaylıyız hepimiz de. Ve Dünyaya da yine uzaydan geldik. Biz dünyadan kopup gider gibi gitmiyoruz. O yüzden kendinizi tam bir uzaylı olarak görebilirsiniz. Hatta siz uzayda başka bir âlemden, başka bir gezegenden geldiniz, Dünyada bir müddet yaşayıp yine başka bir gezegene doğru yolculuk yapacaksınız. Siz aslında tam seyyahsınız. Ben bazen sohbetlerimde sürgün derim ya sürgünüz biz. Hani diyor ya Allah Resulü (sav) Hazretleri; “Dünya hayatı çöldeki bir yolcunun bir ağacın gölgesinde gölgelenmesi kadardır.” Bize o kadar uzun geliyor ki… Biz o kadar çok yaşayacakmışız gibi davranıyoruz ki… Allah bizi affetsin…

Mustafa ÖZBAG Efendinin sohbetinden alıntıdır.