Find Property:

Çukur Dizisi ve işareti

Çukur Dizisi ve işareti:


Dün geceki çukur dizisi başka bir şey çağrıştırdı, Kirli bir patronun medyayı nasıl kullandığı ve mahalleyi nasıl karaladığını gördük,elinizdeki medya gücünü şerre kullanırsanız,eğitimsiz insanları istediğiniz yöne yönlendirirsiniz.


İşte dünyada ve ülkede yapılan bu.Temiz,masum hak ve adalet isteyen topluluklar medya gücü ile bir anda toplumun gözünden düşürülüyor,meselenin iç yüzünü bilmeyen herkes bir anda o topluluğu taşlıyor,medyayı elinde bulunduran hakim güçler,çalmaya,çırpmaya,her türlü haksızlığa devam ediyorlar.Tarlalarına özel Turizm imarı ve özel yol, belediyelerden İlan Reklam ve Tanıtım paralarını sıcacık bürolarında oturup almaya devam ediyorlar.Tabiri yerinde ise ellerini sıcak sudan soğuk suya batırmadan keyiflerine keyif katıyorlar.


Hele söz konusu olan bir dini topluluksa her şey daha kolay, Ülkemde 28 Şubat”ta başlayan 15 Temmuzla hızlanan din ve dindar düşmanlığı tam gaz devam etmekte, Ülkede linç edilmeyen hoca efendi kalmadı desek yeridir, Ahmet Ünlü’den Nurettin Yıldız’a kadar liste uzarda uzar…


Sanki bu topluluklar ve hoca efendiler linç edildikçe Uyuşturucu ile mücadelede başarılımı oldu? Eşcinsellik hızımı düştü,Fuhuş mu önlendi,içki kumar gibi melanetlermi azaldı,hangi dindar muhafazakar kendini bilen aileler çocukları için temiz bir gelecek umid ediyor,sorular cevapsız.

En büyük sıkıntı bizdenmiş görünen Siyaset,Bürokrat,Medya ne yazık ki bizden değil.Bu bu dünyanın ilaheleri Lat Uzza Menat üçlüsü ne yazık ki İslam toplumunu çürütmeye içinden yıkmaya devam ediyor. Kuran Sünnet Vatan Millet diye yola çıkanlar bizleri aldatıyor, her birisi Gücü yani devleti ve Otoriteyi, Ekenomiyi ve Medyayı eline geçirince Uhud’daki okçular gibi mevzilerini terk edip, Dünya’ya,paraya,kadına lük hayata koşuyorlar, Hübel onları değiştiriyor, bambaşka bir hale geliyorlar.

Oysa ki Kuran “ Sen, dinlerine uymadıkça Yahudiler de, Hıristiyanlar da, senden asla hoşnûd olmazlar. Allah’ın hidâyeti asıl hidâyetin ta kendisidir, de. Şayet sana gelen ilimden sonra, onların heveslerine uyacak olursan; andolsun ki senin için Allah tarafından ne bir yâr bulunur, ne de bir yardımcı.”Bakara/120 ayetini görmezden geliyorlar ve değişiyorlar. Haramdan kazandıkları paralarla Lüks Villalar, Lüks Yatlar katlar, arabalar, lüks restaronlarda boy göstermeler, lük yurd dışı seyahetler ve tatiller, lüks kıyafetler alıp başını gidiyor, Namazlar terk ediliyor,Oruçlar terk ediliyor,İslamın emrettiği tesettür değiştiriliyor, ardından Kuran ve Sünnetin olmazsa olmazları önce terk ediliyor sonra hevalarına göre değiştirmeler başlıyor, korkunç bir değişim ve dönüşüm oluyor ama farkındalar ama farkında değiller, bu konumlarını devam ettirmek için de siyaseti ve medyayı acımasızca kullanıp oy zamanı gelince yine dindarlaşıyorlar.

Bu çürümüş, Rantçı,kokuşmuş, bulaşık döngü devam ediyor… Bizler, ekonomik olarak anca geçinen, elinde devlet,medya, gücü olmayan sesini duyuramayan, haksızlığa adaletsizliğe düçar olan, mazlum müminler topluluğu, sinmeyeceğiz, yılmayacağız, mücadeleye devam edeceğiz, ev ev gönül gönül islamı anlatıp yaşama ve yaşatma mücadelesi vereceğiz. Her türlü baskıya, her türlü zorbalığa baş eğemeden, anarşi çıkarmadan terör estirmeden Kuran ,Sünnet ve Vatan Millet mücadelemize devam edeceğiz…
Selam ve dua ile kalın…. 11.02.2020
Mustafa ÖZBAĞ